Historia zespołu

Początek

Ling tosite sigure powstało w 2002 roku w japońskim mieście Saitama. Zespół wydał kilka dem, zanim założyli własną wytwórnię płytową, a na rynku pojawił się ich debiutancki krążek „#4” (2005). Drugi album – „Inspiration to DEAD” wydali dwa lata później. W 2007 roku wystąpili na festiwalu muzycznym Countdown, dzięki czemu zespół uzyskał rozpoznawalność. Od tego czasu regularnie wyruszali w trasy koncertowe po Japonii. W 2008 roku Ling tosite sigure wydało singiel „Telecastic Fake Show”, który znalazł się na liście TOP20 Oricon (najbardziej rozpoznawalnej listy przebojów na japońskim rynku). W tym samym roku kontynuowali występy na festiwalach rockowych, a także wydali kolejny singiel – „moment A rhythm” – tym razem we współpracy z wytwórnią Sony Music.

Rozkwit

W 2010 roku zespół wyruszył w ogromną trasę koncertową po Kraju Wschodzącego Słońca, która zakończona została występem w rodzinnym mieście na ogromnej hali sportowo – widowiskowej Saitama Super Arena. W tym samym roku Ling tosite sigure dało pierwsze międzynarodowe koncerty w Londynie i Brighton. Ich czwarty album studyjny – „still a Sigure virgin?” – wspiął się na szczyt listy Oricon. Międzynarodową popularność zyskali w 2012 roku po premierze głośnego serialu anime „Psycho Pass”, do którego zespół napisał swój nowy singiel – „Abnormalize”. W 2013 roku premierę miał piąty album studyjny, który został wydany także w Europie nakładem wytwórni płytowej JPU Records. W 2014 roku kolejny singiel zespołu – „Enigmatic Feeling” wykorzystano w czołówce drugiego sezonu serialu „Psycho Pass”. W tym samym roku tempa nabrała solowa kariera lidera zespołu, którego singiel „Unravel” został użyty w czołówce jednego z najbardziej wyczekiwanych seriali anime dziesięciolecia – „Tokyo Ghoul”.

Obecnie

W 2017 roku miała miejsce premiera singla „DIE meets HARD”, będącego owocem współpracy Ling tosite sigure z Koji Nakamurą. Piosenka została wykorzystana w czołówce serialu aktorskiego „Shimokitazawa Die Hard” produkcji TV Tokio. Rok później zespół wydał swój szósty album zatytułowany „#5” i ogłosił krajową trasę koncertową, na którą składać się ma 12 występów. Na szczególną uwagę zasługuje dynamiczny rozwój solowej kariery wokalisty zespołu – „TK”. Jego kolejne single – „Signal” oraz „Katharsis” – zostały wykorzystane w czołówkach seriali anime „91 days” oraz drugim sezonie „Tokyo Ghoul:re”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s